14.03.2016 08:15

Paleta - nejen prostředek k přepravě zboží

Chcete mít svůj neobyčejný a nápaditý interiér? Máte malý finanční rozpočet? Pak čtěte dál, máme pro Vás typ na řešení netradičního interiéru, jehož skvosty nemusí být finančně náročné a šikovné ruce zvládnou výrobu sami.

Řeč je zde o paletách, které nemusí být pouhým prostředkem k přepravě zboží, ale dá se z nich velmi nápaditě a chytře vykouzlit originální kus nábytku, jako je postel, knihovna, botník, stojan na víno nebo také schody.

Palety se standardně vyrábí v rozměrech 1200/800 mm nebo 400/600 mm. Nejvhodnější dřevinou, ze které se palety vyrábí je borovice, smrk, modřín, olše, bříza, jasan nebo buk.

Pokud si sami chcete vyrobit nějaký originální kus nábytku je vhodné předem palety obrousit, aby měly hladký povrch. Pokud chcete, aby vzhled budoucího kusu nábytku zůstal dřevěný, stačí paletu napustit přírodním voskem či olejem nebo nalakovat bezbarvým lakem. V případě barevného nábytku je třeba natřít barvou.

K paletě stačí přidat kolečka a konferenční stolek je na světě. Aby nám skleničky, hrníčky či jiné drobnosti nepropadaly, je vhodné jako vrchní desku opatřit sklo.

Díky své variabilitě se dá z palety vyrobit téměř všechno a výroba je jednoduchá, efektivní a levná. Pokud se vám výrobek okouká, můžete ho kdykoli předělat a jistě ho oceníte také při stěhování, protože se snadno rozebírá.

Výroba nábytku z přepravních palet osloví jistě každého ekologicky smýšlejícího jedince. Kreativně totiž využíváme již vyřazený materiál a vracíme jej tak zpátky do života

Několik palet jednoduše umístěných na sebe s bohatě nadýchanými polštáři jako podsedák a opěrka zad vypadají opravdu netradičně, co by zahraní nábytek.

Pouhé čtyři kusy palet, matrace a pak už jenom nátěr a originální postel je na světě. Podsvícením postele navodíme příjemnou atmosféru prostoru.

Fantazii se meze nekladou, z palet se dá opravdu vykouzlit netradiční prostor s ještě netradičnějšími kusy nábytku.

Fusion, Design & Feng shui

 

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui