22.02.2016 08:00

Nechte se vtáhnout do ráje záclon a závěsů

Za zmínku stojí hned několik funkcí. Např. funkci akustickou, protože textil tlumí hluk. Při osazení záclon se závěsy pomůžeme zmírnit okolní hluk. Funkci zatemňovací, ať už nám pomohou v létě před ostrým slunečním zářením nebo nám zajistí soukromí před zvědavými zraky lidí. Funkci ochranou, protože nás chrání před poletujícím hmyzem a nečistotami v okolí. A v neposlední řadě funkci dekorační, protože zútulní náš interiér a dodají mu šmrnc a eleganci.

Záclony a závěsy povznesou jakýkoliv interiér, ať už se jedná o starou zástavbu, rodinný domek či novostavbu. Záleží totiž na tom, do jakého prostoru chceme záclonu uplatnit, zda se jedná o obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj nebo kuchyň. Do každého prostoru se hodí něco jiného, avšak důležité je, abychom vše dobře sladili a drželi koncept celého interiéru. Výběr záclon a závěsů nabízí pestré barevné škály odstínů, dekorativních motivů a materiálů.

V dnešních moderních stavbách, kde jsou často navržena velká okna, by se záclony měly použít ode zdi ke zdi a měly by končit centimetr nad podlahou, avšak velmi elegantně působí i jejich styk s podlahou.

Kdo si po ránu rád pospí a nechce se nechat rušit ani ranními paprsky jsou zárukou zatemňovací závěsy tzv.  black out, které dokáží stoprocentně zadržet všechny sluneční paprsky a ochrání tak vaše soukromí.

Zdobným prvkem bytové textilie však není jen barva a vyšívané či natištěné vzory, ale nabízí se nové výrobní technologie. Může to být například ozdobné vyřezávání do textilií, které pak působí při průchodu světla velmi dekorativně. Stejně tak speciální mačkání a plisování materiálů vypadá velmi efektně

Zajímavého efektu dosáhneme, pokud skloubíme několik různobarevných závěsů stejného dekoru a sladíme tak s okolní dekorací.

Co se barev týče, tak jsou velmi populární metalické a lesklé látky, které dodávají interiéru eleganci.

Pokud mají záclony i závěsy na okně patřičně vyniknout, je třeba, aby byly dost bohaté, a tedy správně řasené. Za standardní se nařasení záclony považuje poměr 1 : 2, tedy že na metr šířky kupujete dva metry záclony. U těch hladkých to pak může být až 1 : 3.

Buďte odvážní a nebojte se experimentovat! A pokud si nevěříte, rádi vám pomůžeme materiály vybrat, zkombinovat a sladit.

 www.fusiondf.cz

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui