25.01.2016 13:25

Malý byt, velký prostor

Při dnešních cenách bytů, které si naše společnost nastavila si ne každý z nás může dovolit byt větších či nadstandardních rozměrů. A proto často obýváme byty menší od 30 do 50 m2.

Ovšem dobře promyšlená dispozice, barevné tóny, jednoduchost, lehkost, optické efekty Váš byt menších rozměrů nejen zútulní, ale ještě dopřeje komfort pohodlí, vzdušnost a efekt většího prostoru. Neopomeňme praktičnost, co se úklidu týče v bytě, který hýří luxusem metrů čtverečních. V případě možnosti vyšších stropů je chytré zvolit spaní v patře a i schody mohou pojmout úložný prostor.

Pokud si nemůžeme dovolit spací patro nabízí se možnost sklopného spaní. Přes den funkční prostorné sezení a večer plnohodnotné lůžko.

Rozšiřte si prostor průhledným nábytkem.

Pro malé prostory jsou ideálním řešením nábytku například vzdušné průsvitné židle či skleněný konferenční stolek.

Na obrázku níže vidíte příklad, jak to může v reálu vypadat.

Okouzlí Vás variabilní mobiliář

Malý prostor zařiďte velkoryse veškerým nábytkem, který se dá složit. Může to být rozkládací stůl, sklopná deska, která může sloužit k posnídání či k psaní nebo jako příruční stolek, jehož plochu je možné zvětšit na dvojnásobek či trojnásobek.Možností multifunkčního řešení se nabízí spousty.

Mobilita vytvoří volnost v prostoru

Mobilní je vše co je lehké ať už jsou to příruční stolky, každý kus nábytku se, kterým se dá pohybovat to znamená stolek na kolečkách, posuvné paravány oddělující jednotlivé úseky místnosti, kontejnery, které chceme přesunout při rozložení pohovky nebo židle na kolečkách.

Vzdušného prostoru docílíme úzkým mobiliářem

Plnohodnotnou policí je i rozměr š. 200 mm, kde zaznamenáme viditelně ušetřené místo v prostoru. Na knihy to ve větším případě stačí. Upřednostňujte posuvné dveře. U mobiliáře také dveře roletové. Každé dveřní křídlo zabere prostor.

Na obrázku níže vidíte příklad, jak to může v reálu vypadat.

V neposlední řadě buďte tip ťop a mobiliář promyslete a ušijte na míru s odborníky

Nenechte se učarovat nízkou cenou nabízeného nábytku a pokud to prostor nedovolí raději si nechte navrhnout co nejvíce s přesností na centimetr. Vše tak více zapadne do kontextu Vašeho interiéru. Skříně, regály, čalouněný nábytek. Vyplňte každý výklenek, kout a především odlehčete všemu, co může jít od podlahy výše. Čili skříňky, police kotvené do zdi jsou nejen vzdušné a odlehčí interiéru, ale praktické, protože pod nimi bude vždy uklizeno.

Na obrázku níže vidíte příklad, jak to může v reálu vypadat.

Barevnost a zrcadlení

Světlé barvy vždy budou působit prostornějším dojmem a nezáleží zda se jedná o omítku, podlahu či mobiliář. Zrcadlo zvětší prostor. Pokud usadíte zrcadlo naproti oknu budete okouzleni jeho efektem.

Přejeme Vám krásné bydlení a pokud nemáte svého bytového architekta, rádi Vám pomůžeme.

Fusion, Design and Feng shui

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui