18.01.2016 13:25

Kupujete nový byt? Víte, že...

Pokud kupujete nový byt ve fázi, kdy ho developer právě staví, tak máte jedinečnou příležitost výrazně ušetřit. Vysvětlíme vám na čem.

Developeři rozdělují stavbu bytového domu na jednotlivé etapy, kdy je každému klientovi umožněno upravovat určité věci (tzv. klientské změny). V prvních fázích můžete provádět např. drobné úpravy v půdorysu či rozvody elektřiny a vody. V dalších je například na řadě úprava/zařízení koupelny. Jak postupuje výstavba, tak je možnost úprav stále menší. Zákazníci však většinou řeší pouze výběr podlah, dveří, koupelny, ale tím to zpravidla končí. Do úprav dispozice, elektřiny, vody či úprav v koupelně se mnoho klientů nepouští.

 

Zde můžete vidět standardní řešení od developera.

A to je právě ta chyba, ta "příležitost", kterou máte. Nejčastěji je to kvůli tomu, že v této fázi většina klientů s žádným bytovým architektem ještě nespolupracuje, protože se domnívá, že zatím není „co řešit“. Zde je prostor k tomu, aby byl upraven přesně podle vašich požadavků.

Jako např. na další fotografii, kde můžete vidět úpravu, která vyhovovala majitelům bytu proti standardnímu řešení.

 

A jak jsme již zmínili, úpravy se týkají i koupelen - viz obrázek.

Pak nastává situace, kdy se blíží převzetí bytu a Vy začínáte, ať už sami nebo s bytovým architektem, řešit kam dáte jaký nábytek, jak budete místnosti využívat a kam se vám vše vejde. A v ten okamžik zpravidla zjišťujete, že standardizované řešení rozvodů a úprav bytu Vám úplně nevyhovuje. Ale co s tím? Máte 2 možnosti. Obě dvě možnosti znamenají většinou menší či větší kompromis.

1.Povolat odborníky, kteří Vám pomohou s úpravami za cenu sekání do hotového, nového bytu a lze změnit jen něco např. v rozvodech elektřiny nebo za 2. budete pokračovat bez cizí pomoci a smíříte se s tím, že pro Vás ideální řešení není možné realizovat, nebo za cenu velkých kompromisů.

Proto všem, kteří kupují nový byt ve fázi ranné výstavby doporučujeme, pracujte se svým bytovým architektem již od počátku projektu. Seznamte ho ihned s termíny jednotlivých fází, které Vám Váš depeloper dá. Architekt Vám nejdříve udělá návrhy interiéru (rozvržení kde by co mohlo být za nábytek, aby zařízení bytu splňovalo Vaše potřeby) a po vzájemném odsouhlasení může přizpůsobit rozvody elektřiny, vody, příp. drobné změny v půdorysu či praktické a designové úpravy v koupelně tak, aby vše stihl v již zmíněných termínech jednotlivých etap. Tím se vyhnete dalším zbytečným a vysokým nákladům na změny poté, co Vám byt bude předán. A pak už stačí jen dořešit konkrétní nábytek a byt máte připravený do nejmenších detailů přesně podle Vašich představ.

Přejeme Vám krásné bydlení a pokud nemáte svého bytového architekta, rádi Vám pomůžeme.

 

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui