28.03.2016 09:30

Inspirace ve stylu Provence

Provence to je láska na celý život. Pokud zbožňujete styl francouzského venkova a chcete se dozvědět více, jak sladit v tomto duchu interiér, tak čtěte dál. Máme pro vás několik rad, tipů a inspirací pro tento neobyčejný, teplý a útulný domov.

Bydlení ve stylu Provence spočívá v kombinaci drobných detailů a velkých kontrastů. Při výběru nábytku dejte přednost masivu před laminem. Nemusíte se bát postavit vedle sebe přírodně hnědou komodu se skříňkou s bílým nátěrem.

Provence styl, to jsou především přirozené barevné odstíny, přírodní materiály, hrubě tkané látky, vyšívané ubrusy, slaměné rohože, prostírání nebo ručně vyráběné proutěné košíky a ošatky. Poctivý, ručně vyráběný nábytek z masivu je často kombinován s kamenem nebo kovem. V interiéru může dominovat kamenná dlažba a terakota. Typické jsou čerstvé i sušené květy, sláma, proutí, květinové vzory a přírodní motivy.

Zapomeňte na nábytek jeden jako druhý, naopak různorodost a kombinace dřevěného nábytku nejlépe s patinou vám vykouzlí Provence styl. Nebojte se použít kovové prvky, takový stojan na šaty, paraván, kovové židle či stojan na víno budou pěkným doplňkem.

Nejrůznější detaily a doplňky jako jsou polštáře, přehozy, sedáky na židle, květníky, obrazy nebo zrcadla s motivem Provence ještě více umocní a podpoří kouzlo domova ve francouzském stylu.

Typickým dekorem Provence stylu jsou květinové vzory převážně středomořské levandule, které se potkávají s květy zlatých slunečnic, olivami nebo jinými starofrancouzskými motivy.

Krásné dekorace ve stylu francouzského venkova si jednoduše pověste na zeď. Zda to budou praktické hodiny či teploměry nebo ryze dekorativní obrazy záleží na každém.

Bylinky a květiny jsou neoddělitelnou součástí světa Provence. Mezi interiérovými dekoracemi je možné najít pestrou škálu obalů na bylinky a květiny. U drátěných dekorací upoutá záměrná patina, která zdůrazní, že provensálské dekorace jsou součástí stylu starofrancouzského venkova

Provence styl v nás evokuje louku plnou rozkvetlých květů, zdůrazňuje vliv a význam přírody. V konečném důsledku přináší do domova uklidnění, snižuje napětí a přináší nezbytně důležitý pocit klidu a pohody.

 

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui