20.06.2016 08:30

Bydlení v retro stylu

Co se vám vybaví, když se řekne retro styl? Mohou to být široké kalhoty s vysokým pasem – ideálně z tesilu J, pestré vzory, geometrické tvary nebo opravdový krásný originál starého nábytku. Pro použití slova "retro" nebo "retro styl" se obecně předpokládá časový posun o několik desítek let zpět. Máme pro vás typy a rady, jak přenést minulost do současnosti a vybavit byt v retro stylu, neboť ten se opět začíná vracet do módy.

K vytvoření pěkného retro interiéru, ale nepotřebujete originály své doby, postačí, pokud sáhnete po jejich kopiích nebo reprodukcích.

Retro styl je čím dál více spojován s moderním vybavením domu. Retro doplňky dokážou dodat interiéru nový rozměr. V současnosti se za moderní retro považují šedesátá až osmdesátá léta.

Pro tuto dobu byly typické syté barvy, geometrické tvary a květinové vzory. Ty se projevovaly nejen ve výmalbě, ale i tapetách, na záclonách a polštářích.

V dnešní době se retro doplňky v interiéru používají v rozumné míře v podobě několika výrazných kousků. Abychom předešli kýčovitosti není vhodné kombinovat příliš mnoho vzorů a barev dohromady.

Typickými prvky, které umocní retro styl jsou převážně retro hodiny, barevné květináče, plechové cedule, plakáty s reklamami na Coca Colu a jiné značky, staré mlýnky na kávu, staré psací stroje, koberce imitující kůži zvířete, staré elektrické spotřebiče, kávovary, gramofony aj.

Typickým prvkem retro stylu je také kosmický vzhled lustrů, lampiček a hodin.

Typickými barvami retro stylu a jejich vhodné kombinace jsou:

- světle šedá, tmavě šedá, hořčicově žlutá

- olivově zelená, oranžová, modrá

- jasně červená, tmavě třešňová, červená

- světle blankytně modrá, bledě fialová, pastelově žlutá, krémově růžová

Pokud zvažujete zařízení domácnosti v retro stylu a chtěli byste poradit, jak s návrhem, tak s vybavením, budeme rádi, když se na nás obrátíte.

 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Fusion, Design & Feng shui